Galeria - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 28

  • Spacer i ognisko

    Wychowankowie SPS28 mieli okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu podczas spaceru po malowniczym Sobieszewie.

    czytaj dalej: Spacer i ognisko
  • Mamy Wiosnę

    Wiosna zbliżała się wielkimi krokami, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Sobieszewie postanowili zorganizować wyjątkowy dzień, który połączył dbałość o środowisko, kreatywność i wspólne chwile radości. Wydarzenie zaczęło się od popołudniowego spotkania w internacie, gdzie grupka wychowanków, pod opieką nauczycieli, udała się do lasu Sobieszewskiego, by wziąć udział w akcji sprzątania. Celem było posprzątanie fragmentu lasu i zbieranie porozrzucanych śmieci, aby przyczynić się do poprawy estetyki tego pięknego zakątka przyrody.

    czytaj dalej: Mamy Wiosnę
  • W poszukiwaniu wiosny

    Antoni Kucharczyk - Wiosna

    Po smutnej zimie, przyszła nam wiosna,
    Młoda, rozkoszna, błoga, radosna,
    W całym swym blasku i majestacie,
    W swojej nadobnej, zielonej szacie.

    W promieniach słońca powietrze drżące,
    Wonią, czystością, rozkoszą tchnące,
    Wszystko się cieszy w tej lubej wiośnie,
    I już nie smutno, jakoś radośnie. 

    czytaj dalej: W poszukiwaniu wiosny
  • Wycieczka do Oceanarium

    Akwarium Gdyńskie powstało w 1971 roku, ale do 2003 roku nazywało się Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Oceanarium posiada aż 1500 zwierząt. Największe akwaria liczą nawet 10 000 litrów wody. Łączna ilość wody skrywana w 68 akwariach rozmieszczonych na 3 piętrach budynku to ponad 140 ton. Ilość wszystkich gatunków zamieszkujących to oceanarium wynosi łącznie 250.

    czytaj dalej: Wycieczka do Oceanarium
  • Zdrowe śniadanie

    3 lutego 2025 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 w Gdańsku uczestniczyli w akcji promującej zdrowe odżywianie, zainicjowanej przez Samorzad Uczniowski pod opieką p. Ireny Stolc. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali apetyczne sałatki owocowe, cocktaile bananowe i z mango oraz chrupiące tosty vege. Wspolna degustacja dopełniła całości. Smakowało? Ba!

    czytaj dalej: Zdrowe śniadanie
  • Spotkanie wigilijne

    czytaj dalej: Spotkanie wigilijne
  • Grudniowa pełnia, czyli Zimny Księżyc.

    Pełnia Księżyca, to zjawisko, które na niebie pojawia się co miesiąc. Nie wszyscy znoszą ją dobrze. Niektórzy stają się w tym czasie nerwowi, mają problemy ze snem, są skłonni do kłótni. Inni w tym czasie po prostu nie mają zbyt dużo energii i najchętniej przespaliby kilka dni z rzędu. Grudniowa pełnia nazywana jest Zimnym Księżycem a czasem Pełnią Długich Nocy. Wyjaśnienie tej nazwy jest banalne. W końcu grudzień to miesiąc nie tyle chłodny, co wręcz zimny i mroźny. To także czas, gdy wcześnie zapada zmrok. 

    czytaj dalej: Grudniowa pełnia, czyli Zimny Księżyc.
  • Deja Vu Muzeum Interaktywne Muzeum złudzeń optycznych i iluzji

    To magiczne miejsce w Gdańsku (Długie Ogrody 18), gdzie złudzenia optyczne i iluzje stają się rzeczywistością. Piękne pokoje lustrzane, znikające krzesło i tunel wirowy.

    czytaj dalej: Deja Vu Muzeum Interaktywne Muzeum złudzeń optycznych i iluzji
  • Lodowisko

    W dniu 10 grudnia odbył się wyjazd na  Gdańskie Lodowisko Miejskie. Brało w nim udział 12 uczniów zamieszkujących w internatach SPS28.  Celem wyjazdu było: wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań, pokonywanie własnych słabości i lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu, hartowanie i uodpornienie organizmu. Cele wyjazdu zostały zrealizowane. Wychowankowie oraz wychowawcy aktywnie i co najważniejsze bezpiecznie spędzili pobyt na lodowisku. Wszyscy bawili się doskonale. Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

    czytaj dalej: Lodowisko
  • Pieczenie świątecznych pierniczków

    Piernik to jeden z najdawniejszych wyrobów cukierniczych. Najstarszy polski przepis pochodzi z 1725 r. Zamieszczono go w książce medycznej, bo wypieku nie traktowano jako świątecznej słodkości, tylko jako medykament. Ale wiadomo, że w Toruniu piernik pieczono już w XIII wieku. W naszym szkolnym internacie również odbyło się pieczenie tradycyjnych świątecznych pierniczków. Jednocześnie wychowawcy zadbali o przekazanie odpowiednich wartości, tradycji oraz inegracji kulturowej z uczniami z Ukrainy.

    czytaj dalej: Pieczenie świątecznych pierniczków
  • Andrzejki

    Z okazji Andrzejek wychowawcy Internatu przygotowali dla swoich podopiecznych szereg zabaw. Odbyły się m.in. zajęcia plastyczne, które poprowadził uzdolniony manualnie Bohdan. A to tylko na rozgrzewkę bo dalej odbyło się lanie wosku i wróżenie, zabawa z wybieraniem partnerów z wykorzystaniem serca zapisanego imieniami męskimi i żeńskimi. A na koniec rzut monetą przez lewe ramię do studni, za którą posłużył garnek z wodą. Oby spełniły się wszystkie marzenia naszych wychowanków.

    czytaj dalej: Andrzejki
  • Halloween - Baszta Tajemnic Gdańsk

    Z okazji Haloween wychowankowie internatu odwiedzili Dom Strachu w Baszcie Tajemnic Gdańsk. Baszta Tajemnic Gdańsk to wyjątkowe miejsce na mapie trójmiejskich atrakcji. Tutaj historia łączy się z rozrywką, a fakty z legendarnymi opowieściami. To czyni tę wyjątkową atrakcję ciekawą zarówno z perspektywy Małych Odkrywców, jak i ich opiekunów. Spacer po Domu Strachów to niezwykle intensywne doświadczenie, podczas którego wiele może się wydarzyć.

    czytaj dalej: Halloween - Baszta Tajemnic Gdańsk
powrót do góry